Saç Ekimi İle İlgili Gerçekler

saç ekimi fiyatı, saç ektirme, saç ekimi yapımı

Yaşlanma sürecinin hızlanması, hormone seviyelerindeki değişiklikler, stres, genetik faktörler, hijyen eksikliği  ve kötü beslenme alışlanlıkları, topluma saç dökülmesi ve kellik gibi sorunları beraberinde getirmiştir. Çok doğal olarak da fiziki olarak ortaya çıkan bu sorun, bunu yaşayan kişlerde psikolojik bazı sorunlara yol açmıştır.saç ekimi fiyatı, saç ektirme, saç ekimi yapımı

Saç dökülmesi yaşayan kişilerin kendine olan güvenleri azalmış, bu durumu kişisel itibarlarının bir zedelenmesi olarak algılamışlardır.

Türkiyede saç dökülmesi konusunda tatmin edici istatistiki bir very henüz bulunmasa da dünyadaki veriler, yaklaşık olarak erkeklerin %70’inin kadınların ise %50’sinin hayatlarının bir döneminde saç dökülmesi yaşadıklarını ortaya koymaktadır.

Bu noktada saç ekimi son yıllarda çok tercih edilen ve yüksek talep gören bir cerrahi haline gelmiştir. Saç ekiminde son yıllarda yaşanan baş döndürücü gelişmeler saç dökülmesi sorunu yaşayan kişiler için bir umut kapısı olmuştur.

Unutmamak gerekir ki saç ekimi herkes için bir çözüm değildir. Saç ekimi için uygun bir aday olmanın en büyük şartı başınızın arka tarafında yeterice saç olmasıdır. Bir başka deyişle arka saçınızda donör olabilecek nitelikte fazla saç bulunmasıdır, diğer türlü saç ekimi gerçekleştiremezsiniz. Saç ekiminin yapılabilmesi için saçın bir yerde, bölgede yeterince bulunması gerekir ki, nakil yapılacak alana saç ekilebilsin.

Kritik olan bilgi saç ekiminin sadece kendi saçınızdan yapılabileceği gerçeğidir, başkasından saç alıp ektirmeniz mümkün olan bir klinik uygulama değildir. Çünkü saç ekimi bir doku nakli olduğu için başkasından alınacak dokunun kendi dokunuzla uyuşmazlığı ortaya çıkacak ve sonuç olarak hücreler birbirini reddedecektir.

Saç  ekimi merkezlerinden yapılan bilgilendirmeyi iyi bir analiz, araştırma ve değendirme süzgecinden geçirip  mümkün olanın ötesinde abartılı iddialara itibar etmeden doğru merkezi ve doğru doktoru bulmak önem taşımaktadır. Çünkü iyi  ve tecrübeli bir plastik cerrah ile birlikte  şartlar uygun olduğu takdirde saç ekimi cerrahisinden istediğiniz sonuçları alabilmeniz mümkündür.

Saç ekimi sürecini uzun vadede ele alırsak, en son uygulanan saç ekimi cerrahi yönetemleri ile birlikte artık saç ekimi yapılan kişilerde kalıcı ciddi yan etkiler ve komplikasyonlar olmamakta, daha çok akut kızarıklık, kabarıklık gibi akut durumlar ortaya çıkmakta, bunlarda 1 hafta 10 günlük süreçten sonra etkisini kaybetmeye başlamaktadır.

Klinik olarak yaşanan saç ekimi cerrahisi kişiden kişiye farklılıklar gösterse de ortalam olarak alınacak greft sayısı ile doğru orantılı olarak saç ekimi cerrahisi 3-5 saat arasındaki bir zaman diliminde gerçekleşebilmektedir. Saç ekiminden sonra kafa derisinde oluşan yara izi ,bölgedeki diğer saçlarla birlikte kolaylıkla kapatılabilmektedir.

 Saç ektiren kişiler ertesi gün işlerine geri dönüp çalışmaya devam edebilecek konuma gelirler. Ancak ilk günü dinlenmeyle geçirmeleri tavsiye olunur.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*