Saç Ektirirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

saç ekim yöntemleri, saç nasıl ekilir, saç ekimi uygulamaları

Saç ektirmeye karar veren bir bireyin ilk olarak yapması gereken uygun bir tıp merkezi ya da klinik bulmak olacaktır. Kliniğin ya da tıp merkezinin mutlaka iyi ve donanımlı bir ameliyathanesi olması gerekmektedir. Saç ekimi işlemi hastane de gerçekleşiyorsa, hastanenin mutlaka ameliyathanesi bulunmaktadır. Saç ektirme İşlem yapılırken mutlaka uzman bir doktor bulunmalı, doktor ile işlem öncesi iletişim kurulmalı ve saç ekimi öncesi ve sonrası hakkında bütün bilgiler hastanın kendisi tarafından alınmalıdır. Uzman doktorun yanı sıra ekibinin de tecrübeli bireylerden oluşması gerekmektedir. Ayrıca ameliyat sırasında kullanılacak malzeme ve ekipmanların temiz ve sterilizasyonuna önem verilmiş olması şarttır.saç ekim yöntemleri, saç nasıl ekilir, saç ekimi uygulamaları

Bulaşıcı Hastalıklar Bu Yollar ile Bulaşabilir

Günümüzde saç ekimi yapan birçok merdiven altı mekan bulunmaktadır. Buralarda uzman doktorlar değil, bu konuda sertifika aldıkları iddia eden kişiler görev almaktadır. Saç ekimi işlemi sırasında lokal anestezi uygulanmaktadır. Lokal anestezinin uygulayabilmesi için kişinin sertifika alması gibi bir durum söz konusu dahi değildir. Estetik açıdan güzellik katmak istenirken sağlık ile ilgili ciddi sorunlar ortaya çıkabilir. Saç ektirme uzman doktorlar ve ekibi tarafından ciddi işlemler sonucunda saç ekimi bir başka deyişle saç nakli işlemini başarı ile tamamlanmaktadır. Hastalar saç ekimi işleminden sonra memnuniyetle günlük hayatlarına kaldıkları yerden devam etmektedirler.

Saç Ektirme İşleminin Gerçekleşeceği Yere Güvenmenin Püf Noktaları

Saç ektirme işlemi hafife alınacak bir işlem değil. Her ne kadar ağrısız ya da acısız bir işlem olsa da uzman bir doktor ve sağlık ekibi tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Saç ekimi gerçekleştirilecek yerin güvenilir olduğunu anlamanın birkaç önemli püf noktası bulunmaktadır. örneğin, alınan doku sayısına bakacağınızı ve mutlaka sayacağınızı onlara belirtin. Dokuların sayılması oldukça basit bir işlemdir, gerçekleştirebilirsiniz. 3000 doku alacağını söyleyerek sizlerden 1000 tane doku alabilirler. Sayarak bunun önüne kolayca geçebilirsiniz. Daha önce orada saç ektirme işlemi gerçekleştiren diğer hastaların fotoğraflarını mutlaka inceleyin. Bu sizlere büyük bir referans kaynağı olacaktır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*