Sancaktepe İlaçlama Firmaları

Kırsal alanlarda çiftçilerin en tehlikeli ve en çok zarar gördükleri hayvanlardan olan köstebekler,Sancaktepe ilaçlama faaliyet alanındadır. Yakalanmaları ve hatta görülmeleri çok zor olan köstebek hayvanı, yer altında yaşamaları ve gözlerinin kör olması sebebiyle çok ilginç olmasının yanında filmlere konu olmayı da hak etmiş bir hayvandır. Köstebek hayvanı, köstebekgiller familyasından gelen silindirik küt vücutlu, 2-3 santim olan kuyruğu ile birlikte genelde 15 ile 17 cm boyunda kadife tüylü çok iyi bir kazıcıdır. Sancaktepe böcek ilaçlama, toprak altında karanlıkta toprağı yüzeye hep aynı seviyede kazarak çok iyi kazıcı ününe layık olduğu görmüştür. Çünkü köstebek hayvanı ekili araziler gibi yumuşak topraklı alanlarda bir saatte 10 ile 12 metre kazabilmektedir. Kazdığı tünellerin uzunluğu 100 metreye kadar varabilmektedir. Köstebek hayvanı, Sancaktepe böcek ilaçlama şirketlerinibu özellikleri ile hep şaşırtmışlardır.

Sancaktepe ilaçlama, ilaçlama firmaları ,sancaktepe ilaçlama firmaları

Dik çıkan ve kadife tüylü derileri toprak altında kazma işlemlerinde ve ilerlemelerinde kolaylık sağlamaktadır. Bu farklı ve güzel derileri sebebiyle bazı ülkelerde avlandıklarını, derilerinden çeşitli süs eşyaları yapıldığını, ekonomik olarak da azımsanamayacak bir değerlerinin olduğunu Sancaktepe böcekilaçlama firmaları belirlemiştir. Bir bölgede köstebek hayvanının olup olmadığı kazarken burunları ile yüzeye çıkardıkları küçük topraklarla oluşturdukları küçük toprak tepeciklerinden belli olmaktadır. Ağızlarındaki 44 adet çok keskin ve güçlü dişleri ile köstebek hayvanı, beş parmaklı, müthiş kuvvetli ve çok keskin ayakları ile 30 ile 60 cm derinliğindeki tünel kazma işlemini çok hızlı ve seri yaparlar.

Sancaktepe haşere ilaçlama köstebek böceğinin dokunma, koklama ve işitme duyusunun oldukça gelişmiş olduğu için çok haşin bir hayvan olduğunu belirtmişlerdir.Köstebek hayvanı beslenmesini hem otçul hem de etçil olarak yapabilmektedir. Beslenmesinde en az kendi ağırlığı kadar besin günlük olarak tüketebilmektedir. Köstebek hayvanı ilaçlama şirketleri en zayıf yönlerinin 12 saat kadar besin bulamadıkları ve beslenemedikleri zaman açlığa dayanamayıp öldüklerini kaydetmişlerdir. Etçil olarak bitki köklerini, yer altında olgunlaşan patates, havuç, şekerpancarı gibi ürünleri yiyebilen köstebek hayvanı yaptığı tünellerde bulduğu solucanlar, salyangozlar, tırtıllar ve diğer böcek türlerini de rahatlıkla yerler. Haşere ilaçlama fiyatları köstebeklerin türleri ve çokluğu ile doğru orantılı olarak artar.

Bazı dönemlerde aşırı çoğaldıklarında köstebek ilaçlama fiyatları aşırı bir şekilde artmaktadır. Genelde ilkbahar gibi çiftleşen köstebekler, 3 ya da 7 arası tüysüz olan yavrular verirler. Birkaç hafta içerisinde yavruların tüyleri ancak çıkar. Beş ya da altı haftalık olunca kendi başlarına kalabilirler. Bu yavrular ancak bir yıl içerisinde yetişkin olurlar ve onlar da yavru verebilirler. Sancaktepe böcek ilaçlama fiyatları bu dönemlerde belirgin bir şekilde artmaktadır. Tespit edilen diğer bir önemli şey de köstebek hayvanının ancak 4 yıl kadar ömrünün olduğudur. Sancaktepe ilaçlama fiyatları, köstebek hayvanının türleri ve doğurganlıkları ile ekili alanlara aşırı çoğalmaları halinde verebilecekleri zarar nedeniyle artmaktadır. Kan veya su köstebeği, tepeli ya da yıldızlı köstebek, su köstebeği, Amerika sorex köstebeği, Batı Amerika köstebekleri en iyi bilinen köstebeklerdir. Bu arada köstebek hayvanı çok iyi bir yüzücüdür.

Köstebeklerin bazı düşmanları sürekli avlayarak köstebeklerin aşırı çoğalmalarına engel olmaktadır. Bunlar arasında tilkiler, sansarlar, baykuşlar gelir. Köstebek hayvanı kendini yırtıcı hayvanlardan kurtarabilmek için değişik bir reaksiyon gösterir ve tehlike anında derideki bezlerinden sıvı bir madde çıkartarak ederek çok pis bir koku yayarlar. Bu koku ila birlikte onu avlamak isteyen yırtıcı hayvanlar bu avdan vazgeçerek kaçarlar. Köstebekler en çok zararı tarım ürünlerinin altlarını kazdıklarında verirler, ürünün çürümesine ve yok olmasına sebep olurlar. Bu da bazen aşırı ekonomik kayıplara sebep olur.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*