Sultangazi Sürücü Kursu Fiyatları A2

sultangazi sürücü kursu, sürücü kursu fiyatları, sürücü kursu a2ehliyet

Motorlu taşıtların her biri için farklı ehliyet belgelerine sahip olmak gerekirken, genel olarak motorlu bisiklet kullanıcılarının aklını karıştıran bazı bilgiler bulunmaktadır. Acaba hangi motorlu bisikleti hangi grup kullanabiliyor? İşte bu yazımızda, Sultangazi sürücü kursu fiyatları a2 hakkında diğer detaylara da yer vererek yardımcı olacağız.sultangazi sürücü kursu, sürücü kursu fiyatları, sürücü kursu a2ehliyet

A2 ehliyet belgesi

A2 ehliyet belgesine sahip olan bir sürücü, kullanılan modelin gücünün 35 kW’i geçmemesi gerektiğini bilmelidir. Yani 47 beygir ve altı olan motorların kullanımı bu belge ile yasal olmaktadır. Eğer ki beygir gücü bu değerlerin üzerindeyse, maalesef A2 sürücü belgesi yeterli olmamaktadır. Peki, daha yüksek beygir gücüne sahip olan motorlarda hangi belge alınması gerekiyor?

A sınıfı ehliyet belgesi

Daha yüksek beygir gücü bulunan motorlar, A belgesi ile kullanımı yasal hale gelmiştir. Fakat A sınıfı ehliyet belgesi alabilmek için yaş sınırı biraz daha farklı olmaktadır. Şart ise şu şekildedir.

  • 24 yaşını doldurmuş olmak
  • Eğer ki 24 yaşını doldurmuş olmak kişiye uymuyorsa; 21 yaşını doldurmakla beraber 2 yıllık A2 tecrübesine sahip olması yeterli olabiliyor.

Daha düşük güçlü motorlarda

Mesela, ortalama 15 beygir gücüne sahip olan bir motor için de A1 ehliyeti tercih edilebilir. Bu belge için yaş sınırı 17 olarak tanımlanırken, Sultangazi sürücü kursu fiyatları a2 değerlerine göre aynı olabilmektedir. Arada pek fark bulunmazken, A2 ehliyetine sahip olmak daha mantıklı görülebilir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*