TESETTÜR GİYİM MODASI NEDİR?

İslam’da belirtilmiş olan avret yerleri diye bahsedilen erkekler için göbekten diz kapağının altına kadar olan kısmı, kadınlar içinse el, yüz ve ayaklar dışındaki tüm vücudu kapsayan yerleri örtmek İslam’da tesettür adıyla anılmaktadır. Tesettür temel olarak haramdan uzak durmayı, harama bakmamayı ve de dikkat çekmemeyi amaçlar. Bu nedenle muhafazakâr yaşam tarzını benimsemiş kimselerin tesettüre uygun bir şekilde giyinip giyinmediklerine dikkat etmeleri gerekmektedir.tesettür giyim, tesettür modası, tesettür giyim abiye

İşte bu tesettür giyimi konusunda işin içine tesettür kıyafet modası girmektedir. Özellikle, hatta belki de sadece demek daha doğru olacaktır, bayanlara hitap etmek üzere dizayn edilmiş ve de çok geniş kitlelere yayılmış bir tesettür modasından bahsetmek yanlış olmaz. Tesettür modası, bu yaşam biçimini benimsemiş kişilerin şık bir şekilde giyinebilmesini amaçlar. Özellikle son yıllarda önemli bir gelişme kaydeden bu moda sektörü zaman zaman bu muhafazakâr yaşam stilindeki kişilerin olduklarından ya da olması gerektiklerinden daha farklı görünmelerine neden olabilmektedir. Elbette ki yaşam tarzı muhafazakâr olsun ya da olmasın her kimse, her bayan şık olmayı her zaman ister. Güzel ve şık görünmeyi seven bayanlar tarafından her moda dalı gibi tesettür giyim modası da ilgiyle takip edilmekte ve de bayanlar sayesinde de kendisine gelişme olanağı bulabilmektedir.

Tesettür Modasında Neye Dikkat Edilmelidirtesettür giyim

Ciddi bir ticari sektör haline dönüşmüş olan tesettür giyim abiye modası çeşitli firmalar ya da bireysel çalışan tasarımcılar aracılığıyla yönlendirilmektedir. Bu firma ya da tasarımcılar ürünlerini internet sitelerinde, çeşitli sosyal medya sayfalarında ya da mağaza ve butiklerde sergilemektedir. Bu ürünler genellikle tasarım ve de özel üretim yoluyla üretildiğinden oldukça yüksek ücretlerde alıcılarla buluşmaktadır. Mutlaka her kişi herhangi bir davete ya da düğün, kutlama gibi özel bir geceye katıldığında normal kıyafetlerinden daha farklı daha şık kıyafetler giymek ister. Burada kurtarıcı olarak tesettür giyim modası imdada yetişmektedir. Fakat bayanlar unutmamalıdır ki moda olan her şey iyidir gibi bir anlayış yoktur. Kıyafetlerini seçerken son moda renk ya da model yerine kendilerini tesettür anlayışından uzaklaştırmayacak kıyafetleri ve kumaşları aramalıdırlar.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*