Tesettür Mayo Çeşitleri Ve Özellikleri Nelerdir?

tesettür mayo, kapalı mayo, yarı kapalı mayo

İnsanların spor yapmaları sağlıklı bir ömür sürmeleri için kaçınılmaz olarak yapılması gereken çalışmalardandır. Herkesin spor yapma biçimi değişirken kimileri için yüzme vazgeçilmezdir ve yüzme başlı başına faydaları olan bir spor dalı iken, kimileri için vazgeçilmez bir yaşam biçimidir. Yüzme bu kadar önemli ve vazgeçilmez bir spor dalı iken tesettür giyinen insanlar için yüzmek bazen bir sorun haline gelebilmektedir.

Tesettür Giyimde Mayonun Önemi

tesettür mayo tesettür mayo, kapalı mayo, yarı kapalı mayo

Bu sorunun önüne geçebilmek için artık tesettür mayolar, tesettür giyim üreticileri tarafından üretilmeye başlanmıştır zira bir dönem kadınlar kıyafetlerini çıkarmadan denize girmek ve yüzmek durumunda kalmışlardır bunun önüne geçebilmek için günümüzde birçok farklı marka tesettür mayo üretmeye başlatmışlardır. Kapalı bayanların kullandığı mayolara haşeme adı verilmektedir ve tam kapalı ile yarı kapalı gibi 2 ana gruptu tesettür mayolar yani heşemalar üretilmektedir.  Mayolar genelde alt üst olarak iki parçadan oluşmaktadır. Ama son dönemlerde karşımıza bunun dışında da modeller karşımıza çıkabilmektedir.  Yani son dönemde Kapalı Mayolar tulum ve elbise olarak da üretilmekte, farklı markalarda karşımıza çıkabilmektedir. Tesettür mayolar çoğunlukla vücuda yapışmayan, bol, su geçirmez kumaşlardan üretilmektedir. Mayolara, kendileri ile aynı kumaştan yapılan özel boneler eşlik etmekte ve bunlar takım halinde satılmaktadır.

Mayolar genelde çabuk kuruyan ve kadının denizden yada havuzdan çıktıktan sonra vücut hatlarının ortaya çıkmayacağı kumaşlardan üretilmektedir.  Tesettür mayolarda tıpkı diğer mayo ve bikinilerde olduğu gibi çok farklı renkler, desenler kullanılmaktadır. Burada tercih tamamen kişinin zevkine, yaşına kalmaktadır. Mayolarda taşlı, zımbalı, kemerli olan modeller ile yüzerken de modayı takip edebileceğiniz çok özel tasarımlar farklı markların ürünleri arasında bulunmaktadır. Yarı kapalı mayo ise pantolon boyu diz altı olurken, üstte yer alan kısım yarım kollu olabilmektedir.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*