Türkiye’nin En Zengin Aileleri

türkiyenin zengin aileleri, hangi aileler türkiyenin zenginleri, türkiyenin en zenginleri

Koşulsuz Türkiye’nin en zengin ailesi deyince ilk akla gelen Koç holdingin sahibi olan Koç ailesi, Türkiye’nin en zengin ailelerinde birinci sırada yerini yıllardır korumaktadır. Vehbi Koç’ tan başlayarak günümüze kadar kendi başarılarıyla ve emekleriyle gelen Koç ailesi servetlerini istikrarlı bir şekilde arttırmaktadır. Günümüzde sosyal faaliyetlere ve modern hizmetlere de destek vererek ülkeye hizmet etmeye devam etmektedirler.türkiyenin zengin aileleri, hangi aileler türkiyenin zenginleri, türkiyenin en zenginleri

İkinci Sırada Ferit Şahenk Ve Ailesi 

Şahenk ailesi, Ayhan Şahenk’in kuruculuğunu yaptığı Doğuş holdingin şimdiki yöneticisi olan Ferit Şahenk’in ailesidir. Ferit Şahenk ve ailesi Türkiye’deki en zengin aileler sıralamasında Sabancı ailesini geçerek 2. Sırada yer almaktadır. Doğuş Holding finans, spor, çocuk gelişimi, turizm gibi modern atılımlarla hizmet verdiği bilinmektedir. 1951’de kurulan Doğuş holding bugüne kadar 250’ye yakın şirketi bünyesine almayı başarmıştır. Her geçen gün artan başarıları onları Sabancı ailesinin önüne geçirmiş ve Türkiye’nin en zengin aileleri sıralamasında önlerde yerini almış bulunmaktadır. Farklı sektörlerde çalışmalarını sürdürmekte olup gelecek yatırımları ile de sektörün büyümesine yardımcı olmaktadırlar.

Üçüncü Sırada Sabancı Ailesi 

1950’li yıllarda Türkiye’nin en zengin adamı unvanını almayı başaran Hacı Ömer Sabancı’nın temellerini attığı Sabancı holdingin sahibi olan Sabancı ailesi Türkiye’nin en zengin aileleri sıralamasında 3. Sırada yer almaktadır. 1967’den beri Sabancı holding bünyesinde çok çeşitli yatırımlarla ülkeye hizmet eden Sabancı ailesi daha önce uzun yıllar Türkiye’nin en zengin aile sıralamasında en ön sıralarda kendini gösterdiği bilinmektedir. Ülke ekonomisine can veren bu ailelerin mal varlıkları da giderek artış göstermektedir.

Türkiye’nin Diğer En Zengin Aileleri

Türkiye’nin Koç, Sabancı, Şahenk aileleri gibi isimlerini sık duyduğumuz Türkiye’nin en zengin aileleri sıralamasında önlerde Eczacıbaşı ailesi, Kamil Yazıcı ve ailesi, Aydın Doğan ve ailesi, Tuncay Özilhan ve ailesi gibi ailelerde yer almaktadır. Bu aileler vergi listelerinde de ilk sırada yer alıyor. Ayrıca ülkenin kalkınmasında da oldukça önemli rol oynuyorlar. Sektör içerisinde birçok firmaya sahip olan bu aileler binlerce kişiye de iş imkanı sağlıyor.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*