Ukash Kart Bayii Nasıl Olunur?

ukash kart bayii olma, ukash kart satma, nasıl ukash satıcısı olunur

Ukash kart, 2004 yılında İngiltere’nin, internet üzerinden yapılan alışverişlerde kullanmak amacıyla ortaya çıkardığı sanal kredi kartıdır. 2004 yılında bu yana kartın kullanımının yaygınlaşması ile bayilik sektörünün ortaya çıkması da kaçınılmaz olmuştur. Ukash kart bayilikleri genellikle web siteleri aracılığıyla yapılmaktadır. Ancak kart, İngiltere tarafından tüketicilerin hizmetine sunulduğu için bayilik almak zordur. Kartın bayiliğini alabilmek için bazı koşullar aranmaktadır. Bu koşulları şu şekilde sıralamak mümkündür:ukash kart bayii olma, ukash kart satma, nasıl ukash satıcısı olunur

Ukash kart bayiliği alabilmek için ön koşul bir firma olmaktır. Tabii, bu firmanın yasal bir firma olması gerekmektedir. Yani bayilikler internet üzerinden yapılıyor diye her isteyene bayilik verilmemekte, gerekli prosedürlerin yerine getirilmesi şartı aranmaktadır. Dolayısıyla bayilik almak isteyen firmanın, bir firmada bulunması gereken tüm özellikleri taşıması gerekmektedir. Firma oluşturulduktan sonra bir ukash hesabı açılmalıdır. Bu hesabın açılması reseller numaraların açılması açısından önemlidir. Reseller numaralar da uluslar arası bankalara yapılan ödemeden sonra gelecektir. Bunun yanı sıra yukarıda da bahsettiğimiz gibi firmanın bir vergi levhası ve iş yeri çalıştırma belgesi bulunmadır. Ayrıca iş yerinin hesap bilgileri de istenen bilgilerden biridir.

Kartın bayiliğini alan firma, isteyen başka firmalara da bayilik verebilmektedir. Tabii bu işlemi yapmadan önce yine sözü geçen prosedürlerin uygulanması gerekmektedir. Ukash kartın bayiliğini alan firmalara kart alış ve satış işlemlerinde belli bir komisyon ödenmektedir. Bu komisyonlar ödenirken günlük döviz kuru üzerinden hesap edilir, bu nedenle döviz kuru önem arz etmektedir. Komisyon kur fiyatlarına göre azalıp artabilir. Fakat alım-satım işlemleri euro ile yapıldığından firmalar zarara girmemekte ve her zaman kâr edebilmektedirler.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*