Ünlülerin Fitness Sırları

ünlülerin fitness sırları, ünlüler nasıl fitness yapıyor, fitness yaparken bilinmesi gerekenler

İzlediğiniz filmlerin, dizilerin ve müzik videolarının dünyaca ünlü yıldızlarının neden bu kadar sağlıklı ve fit göründüğünü hiç merak ettiniz mi? Hepimizin yakından takip ettiği bazı yıldızlar var. Bu yıldızların nasıl bu kadar atletik kaldığını ve her zaman iyi göründüğünü merak ediyoruz. Sinema dünyasında da birçok sporcu var. Oynadıkları filmler ve üstlendikleri roller sayesinde bu yıldızlar hayatlarında spordan hiçbir şey kaybetmezler. Üstelik aksiyon filmleri denilince de bu filmlerin yeri doldurulamaz yıldızlar var. Bu yıldız isimler, ilk filmlere göre sürekli gelişerek, daha güçlü görünümlerle ekranlara çıktı. Dilerseniz bu gelişme için neler yaptıklarını inceleyerek bu yıldız isimlerini keşfetmeye başlayalım…ünlülerin fitness sırları, ünlüler nasıl fitness yapıyor, fitness yaparken bilinmesi gerekenler

Aranan militanlardan biri; “FITNESS SIRLARI”

Jason Statham

52 yaşındaki İngiliz oyuncu çok sayıda aksiyon filminde rol aldı. Bu aksiyon filmlerinde figürü gözden kaçmayan Jason Statham; Başarılı bir spor tecrübesine sahip…

Oyuncu ayrıca geçmişte dalış ve yüzme diplomalarına da sahiptir. Sırt genişliği ve kas yapısı açısından ise vücuduna sağladığı altyapıyı fitness yüzmede devam ettirdi. Jason Statham vücudunu sıkı bir eğitime borçludur. Haftanın 6 günü antrenman yapan Jason Statham, 10 dakikalık bir kürek makinesi ısınmasının ardından şınav, barfiks, squat, deadlift, dikey kürek, ön squat gibi çeşitli hareketleri içeriyor. Beslenmesine dikkat eden Statham; Kesinlikle alkol kullanmıyor. Öğünlerini 6 porsiyona böler ve gün boyunca 2 saatte bir tüketir. 2000 civarında tüketilen kalori sayısına dikkat ediyor.

Dwayne The Rock Johnson

Ekranda oynadığı rollerde her türlü oyunculukla uğraşan oyuncu, “Rock” lakabını hak ediyor gibi görünüyor. Amerikan futbolu oynayan Rock, iri fiziği nedeniyle üniversiteden mezun olduktan sonra sakatlandıktan sonra bırakma kararı aldı. Babası güreşçi olan Dwayne Johnson, güreşe eğitimle başladı. Dwayne Johnson bu sporda kendini iyi gösterdi, ardından sinema dünyasına girdi ve mücadeleyi bıraktı. Sinema dünyasına adım atan Dwayne Johnson, fiziğini korumak için oldukça karmaşık bir programla çalışıyor. Dwayne Johnson geniş ve kaslı omuzlarıyla dikkat çekiyor ve bu omuzların ardındaki sırrı bilmek isteyebilirsiniz. The Rock’ta omuz antrenmanı; Oturarak dambıl presi, ileri halter kaldırma, yandan kaldırma gibi 3 set 15 tekrar yapıyor. Hareketli omuzlarını ve yamuklarını 4 set 10 tekrarlı halter omuz silkme ve ağır dambıl omuz silkme ile güçlendiriyor. Dwayne Johnson ayrıca drop setleri kullanarak, yani her seti alçaltarak ve yorulana kadar hareketler yaparak kasları büyülemeyi de hatırlıyor.

Scarlett Johansson

Özellikle Yenilmezler’de Kara Dul rolüyle ön plana çıkan Scarlett Johansson; Süper kahraman fiziğine ulaşmak için kolay süreçlerden geçmedi. Çünkü güzel yıldız, 2009 yılında bu rolü oynamadan önce hiç spor salonuna gitmediğinden bahsetmişti. Rol için doğru kişiyle tanışan Scarlett Johansson, aldığı eğitimler sonucunda bir süper kahraman fiziğine kavuşmuştur. Bir sürü antrenmanla güçlenen Scarlett Johansson mükemmel formunu yakaladı ve rolü ona verdi. Program çerçevesinde; Kettlebell hareketleri yaparak, ip atlayarak ve bolca kardiyo yaparak süper kahraman fiziğini koruyor.

Jennifer Lopez

Ayrıca bir pop yıldızı da eklemek istedik; Jennifer Lopez …

İlerlemiş yaşına rağmen, Jennifer Lopez’in fiziği modern genç yıldızlardan daha düşük değil. 50 yaşındaki yıldız, bu fiziği korumak için çok uğraşıyor. Her zaman sahnelerden, provalardan ve çekimlerden uzakta spor yapıyor.

Dans, koşu, kuvvet antrenmanı ve karma kardiyo antrenmanlarını içeren Jennifer Lopez’in fitness sırrı, egzersiz rutininizi düzenli olarak değiştirmek. Yıldız ismi, vücut tepkisindeki bir değişiklikle daha iyi sonuçlar elde ettiğini vurguluyor.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*