USB Aygıtı Tanınmadı Hatası Nasıl Çözülür?

usb aygıtı tanınmadı hatası, usb aygıtı tanınmama hatası, usb aygıt tanınması sorunu çözümü

Günlük hayatta veri ve dosyaları taşınabilir hale getiren USB aygıtları bazı durumlarda arızalanabilir. USB hataları birçok nedenden dolayı meydana gelebilir. USB tanıma sorunlarını çözmek için önce sorunun kaynağını bulmanız gerekir. Tipik olarak, USB cihazı tanıma hataları sistem veya bilgisayarla ilgili olabilir. Ayrıca bu hatalar, USB cihazının zarar görmesi nedeniyle ortaya çıkabilir. Bazı durumlarda, bir USB cihazı güncellemesi nedeniyle bu hataları alabilirsiniz. USB harici sabit sürücü ile Windows arasındaki çakışmalar, aygıtın arızalanmasına neden olabilir. Ayrıca Windows’ta eksik bir güncelleme de USB’yi etkileyerek performansını etkileyebilir. USB aygıtı tanınmadı hatasını çözmek için kullanabileceğiniz birçok yöntem vardır. Bu adımları izleyerek cihazınızdaki sorunu çözebilirsiniz.usb aygıtı tanınmadı hatası, usb aygıtı tanınmama hatası, usb aygıt tanınması sorunu çözümü

Harici Sabit Sürücüyü Çıkarma ve Yeniden Bağlama

USB cihazının zarar gördüğü durumlarda bu yöntemi kullanmak size daha doğru sonuçlar verecektir. Yeniden bağlanma yöntemi için başlangıçta Aygıt Yöneticisi’nde arama yaparak işlemi başlatabilirsiniz. Görüntülenen Aygıt Yöneticisi’ni seçerek donanım listesinden sürücülere geçin. Arızalı USB aygıtını bulun, sabit sürücüyü tutun ve Kaldır’a tıklayın. Kaldırıldıktan sonra, USB kablosunu çıkarabilirsiniz. Ardından cihazı tekrar bağladığınızda sorunun ortadan kalktığını göreceksiniz.

En son Windows güncellemelerini yükleme

USB tanıma hataları, en son aygıt sürücüleri yüklenerek çözülebilir. Bu yöntem için Başlat bölümüne gidin ve arama bölümünü açın. Arama kutusuna Windows Update yazın ve sonuçlardan Windows Update’i seçin. Ardından güncellemeleri kontrol edebilirsiniz.

Burada tarama yapıldıktan sonra “Ek güncellemeleri kontrol et” seçeneğini işaretleyin. Güncellemelerin yanında bir onay kutusu göreceksiniz. Bunu onayladıktan sonra güncellemeleri başlatabilirsiniz. Açılan ekranda lisans sözleşmesi onayı istenebilir. Bu ekranı gördüğünüzde lisans sözleşmesini inceleyip Kabul ediyorum seçeneğine tıklayarak işleme devam edebilirsiniz.

Bu adımdan sonra, yükseltme adımları için çeşitli talimatlar görünebilir. Bu talimatları okuyarak güncellemeye ve indirmeye devam edin. Son adımda ise güncellemenin tamamlandığını bir pencere ile onaylayarak oradan çıkabilirsiniz. İsterseniz işlemin sonunda bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra USB’yi deneyebilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*