Yaya Kurye Kimdir?

yaya kurye, yaya kurye olmak, kimler yaya kurye olabilir

Nüfusun hızlı bir şekilde artması ile birlikte kargo şirketlerinin sayısında da gözle görülür bir artış meydana gelmiştir. Bu durumda genel olarak insanların bir yerde başka bir yere gönderi gönderme isteğine cevap veren firma çalışanlarına kurye ismi verilmektedir. Özellikle gelişen dünya içerisinde her geçen gün nüfusun artmış olması bu alanda da çeşitli çalışmaların yapılmasına neden olmaktadır. Genellikle kargo şirketlerinin dağıtım şekilleri kendi aralarında çeşitlilik göstermektedir Bu durumda araçsız bir şekilde yaya olarak yapılan dağıtımlar yaya kurye hizmet olarak ifade edilebilir. Bu şekilde yapılan dağıtımlar oldukça özenli bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Bununla birlikte kargo şirketlerinin en çok kullandığı çalışma yöntemleri arasında yer almaktadır.yaya kurye, yaya kurye olmak, kimler yaya kurye olabilir

Yaya kurye elemanı araçsız bir şekilde çalıştığı için oldukça yorucu bir çalışma performansı bulunmaktadır. Bununla birlikte genel olarak araçsız bir çalışma olduğu için trafiğe girmeden mahalle aralarında dağıtım yapılır. Genellikle kişinin yorulmasını ve güçten düşerek çalışma performansını düşürmemesi açısından yakın mesafeler ve dar alanlar tercih edilir. Bu şekilde mesai saatleri içerisinde kuryeye verilen bölgede insanları mağdur etmeden gerekli dağıtımları sorunsuz bir şekilde yapması amaçlanır. Aynı zamanda sürekli olarak kuryeler kontrol ederek dağıtım yapıp yapmadıkları merkeze raporlanır. Bu şekilde yorulup işini aksatan ve sorumsuzca davranarak gerekli gönderilere istenilen adrese ulaştırmayan kargo çalışanlarının önüne geçilerek insanların mağdur olması engellenmeye çalışılır. Bu sayede teslim edilmeyen ve insanları zor durumda bırakan kargo çalışanlarına izin verilmez.

Yaya kurye çalışanları genel olarak oldukça kaliteli ve gerçekçi bir çalışma çıkarmalıdırlar. Ayrıca genel olarak araçsız bir çalışma yapıldığı için yükün hafif tutulması amaçlanır. Bununla birlikte kurye çalışanlarının araçsız oldukları göz önünde bulundurularak ağır yüklü gönderiler yerine kağıtlardan oluşan evrak ya da dosya gibi belgelerin teslimatının yapmaları iki taraf için de uygun görülmüştür. Bu sayede yaya kurye çalışanları dar ve belirli bir alanda araçsız bir şekilde belge ya da evrak teslimatı yapmak ile yükümlüleredir. Gerekli teslimatları uygun görülen ve belirlenen mesai saatleri içerisinde yapmaları gerekir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*