Youtube Nedir?

youtube ne demek, youtube ne işe yarar, youtube neden kullanılır

Youtube, dünya üzerinde yer alan en büyük video barındırma ve izleme platformudur. İçerisinde binlerce kategori olan bu uygulama 2006 senesinde Google tarafından satın alınmıştır. İlk ve daim olan merkezi San Bruno, Kaliforniya, Amerika Birleşik Devletleri’nde sürekli olarak işlerini yürütmektedirler. Uygulama kullanıcılara video yükleme, video izleme ve videolara beğeni atıp yorum yapma gibi fırsatlar sunmaktadır. Belgesel, dizi, video kesitleri ve filmleri bünyesinde de barındırmaktadır. Ek bilgi olarak, ünlü sanatçı ve müzisyenlerin çoğu buradan tanınmıştır. Müziklerini ve sergiledikleri şeyleri burada paylaştıkça insanlar üzerinde dikkat toplamışlardır. Günlük olarak yaklaşık 1 milyon kadar ziyaretçisi bulunmaktadır.youtube ne demek, youtube ne işe yarar, youtube neden kullanılır

Youtube Neden Kullanılır?

Youtube kullanmak diğer platformlara göre biraz daha avantajlıdır. Sadece videolu olarak gezinti yapabilseniz de istediğinizi bulmanız an meselesidir. Bilindiği üzere ders, müzik ve film çoğu insanın neredeyse günlük olarak en çok ihtiyacı olan şeylerdir. Youtube bu üç kategoriyi ve daha fazlasını da insanlara ücretsiz olarak sunmaktadır. Yani kısaca her türden video burada mevcut diyebiliriz. Kullanmak için sadece kendi web sitelerine veya mobilden programına girmeniz yeterli olacaktır.

Youtube Kimindir?

Youtube, ilk önce PayPal çalışanı olan Jawed Karim, Chad Hurley ve Steve Chen tarafından 2005 senesinde kuruldu. Daha sonra yaptıkları projeyi beğenen Google, 2 milyar dolara platformu tamamen satın almıştır. Merkezi ise Amerika Birleşik Devletleridir. En çok aranan internet sitelerinde ikinci sırada yer almaktadır.

Youtube Ücretli midir?

Youtube üzerinden kanallara abone olmak ücretsiz olsa da sevdiğiniz kanallara destek olmak istiyorsanız kendiniz üye olma seçeneğiyle ücret karşılığında destek çıkabilirsiniz. Ek paket olarak satın alabileceğiniz başka Youtube özelliği ise Youtube Premiumdur. Özellikleri ise şunlardır:

  1. Reklamlar tamamıyla kaldırılır.
  2. Sadece bu aboneliği alan kullanıcılar Youtube Originals’ten faydalanabilirler.
  3. Beğendiğiniz videoları ve müzikleri kendi cihazınızca indirmek.
  4. Youtube Müzik ile arka planda uygulamadan çıksanız bile müzik dinleme özelliği sağlar.

Youtube Premium Fiyatı:

  • Youtube Müzik Aile: 20,99 TL
  • Youtube Müzik Bireysel: 13,99 TL
  • Sadece bireysel hesap: 16,99 TL
  • 5 Kişi ve fazlası, aile paketi: 25,99 TL

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*